Veshjet më të veçuara nga Java e Modës në Paris

10 Mars, 2021 - 5:28 pm

Pas përfundimit të javës së modës në New York, Londër e Milano, parada globale e modës vazhdoi me destinacionin e radhës, Parisin.

Në kuadër të ngjarjes kryesore të modës në kryeqytetin francez, disenjatorë e shtëpi të njohura të modës i prezantuan koleksionet e reja të veshjeve “Vjeshtë/Dimër 2021”, e të cilat besohet se do t’i dominojnë trendet e modës sivjet.

Për shkak të pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit dhe kërkesave të nevojshme të sigurisë, ngjarjet e këtilla të cilat janë mjaft të rëndësishme për industrinë dhe adhuruesit e modës anembanë globit, gjatë vitit 2020 dhe 2021 pësuan ndryshime të shumta në organizim, me mungesën e dukshme të publikut nëpër sfilata dhe prezantimet vetëm me anë të modeleve në skenë.

Por duket qartë se kjo gjë nuk e ka penguar shumë shfaqjen e krijimtarisë dhe inovacionit në fushën e modës.

Këto janë disa prej veshjeve më të vequara nga publiku, ekspertët e modës, blogerët dhe ‘fashionistat’, nga java e modws në Paris./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme