Vitrinat e zbrazëta të dyqaneve mbushen me vepra arti

21 Mars, 2021 - 3:04 pm

Banorët e qytetit Haverhill, kanë vendosur verpra arti në vitrinat e zbrazëta të dyqaneve për t’i dhënë qytetit më shumë jetë.

Bizneset janë ato të cilat i ka prekur më së shumti pandemia, duke i lënë kështu shumë vitrina dyqanesh të zbrazëta, transmeton KultPlus.

Këshilli i Qytetit Haverhill, u kërkoi vendasëve të dërgojnë vepra arti për të bërë qytetin “një vend më të këndshëm për të jetuar, punuar dhe vizituar”.

Art in shop windows in Haverhill

Persona mes moshës tetë dhe 97 vjeç i’u përgjigjën thirrjes duke dërguar veprat e tyre të artit.

Organizatorja, Sara Marsh tha se njerëzit besojnë se arti ua ndriçon ditën.

Ajo gjithashtu tregoi se ekipi mori shumë më tepër nga se kishte paramenduar. / KultPlus.com

Të ngjajshme