займ на карту онлайн потребительский кредит

Zake Prelvukaj: Unë jam vetëm artiste dhe pedagoge

Mars 9, 2019 - 6:33 pm

Pas disa lajmeve që kanë qarkulluar në media se piktorja Zake Prelvukaj, arkitektja Eliza Hoxha dhe regjisorja Burbuqe Berisha i janë bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës, Prelvukaj ka mohuar një gjë të tillë.

Piktorja Prelvukaj është shprehur se ajo ëhstë vetëm artiste dhe pedagoge.

“Pas një shkrimi në disa media tona e ndjej obligim të ju njoftoj se nuk i takoj asnjë subjekti politik. Unë jam vetëm artiste dhe pedagoge dhe e tillë do të jam edhe me tutje. Shpresoj se do të gjej mirëkuptim”, ka shkruar ajo ne postimin e saj në Facebook.

Anëtarësimin në PDK e ka mohuar edhe regjisorja Berisha e cila në një prononcim për KultPlus u shpreh se ato kanë qenë vetëm pjesëmarrëse në festën e organizuar./ KultPlus.

Të ngjajshme