Zbulohet emri që do të zëvendësojë Karl Lagerfeld

3 Prill, 2019 - 5:00 pm

Pas vdekjes së stilistit të njohur Karl Lagerfeld, kureshtja për të mësuar se cili do të ishte vendi që do ta zëvendësojë ka qenë i madh. Duket se më në fund marka që mban emrin e Karl ka zgjedhur këshilltaren e stilit dhe ajo është Carine Roitfeld.

Gjatë gjithë karrierës Roitfeld, bashkëpunoi ngushtë me Lagerfeld, në shumë raste, duke përfshirë edhe bashkëbotimin e një libri të titulluar “The little black jacket” si dhe ka punuar me të në vitin 2004 kur Karl pati bashkëpunimin me H & M.

Ndërsa bashkëpunimi më i fundit i Carine me Karl ka qenë muajt e fundit në koleksionin e quajtur “The edit by Carine Roitfeld”, i cili do të lançohet në shtator. /a.a/j.p/

Të ngjajshme