Zbulohet shtatorja e Ibrahim Rugovës në Istog (FOTO)

2 Dhjetor, 2020 - 1:43 pm

Ceremonia e inagurimit të Kompleksit Memorial “Dr. Ibrahim Rugova”

Në ditëlindjen e presidentit Ibrahim Rugova është zbuluar shtatorja e tij në qendrën e Istogut.

Atë e zbuloi vajza e tij Teuta Rugova, kryeministri Avdullah Hoti dhe kryetari i Istogut Haki Rugova, njofton Klan Kosova.

Skulptor i shtatores së Rugovës është Gëzim Muriqi.

Ndërkaq, Haki Rugova në fjalën e tij ka thënë se është një ditë tepër e rëndësishme e tij që ka arritur ta bëjnë zbulimin e shtatores së tij dhe Kompleksin Memorial “Dr. Ibrahim Rugova”.

Të fundit

Të ngjajshme