Zgjohen në ditën e Shën Valentinit me këtë art, në njërën prej shtëpive të zonës në Barton Hill

14 Shkurt, 2020 - 3:58 pm

Një pjesë e artit rrugor që përshkruan një vajzë duke gjuajtur një tufë lulesh në ajër duke përdorur një katapultë është shfaqur në anën e një shtëpie në Bristol, në lagjen Barton Hill.

Artisti nuk e ka konfirmuar punën e tij, por kjo bëri që turmat të mblidheshin dhe e shtynë pronarin e ndërtesës të shqetësohej se si të bënte atë që mund të dalë hapur, se është një vepër me vlerë.

Banorët në zonën Barton Hill të qytetit u zgjuan të enjten për të gjetur copën e artit, e cila u mor nga shumë njerëz për të qenë një dhuratë për Ditën e Shën Valentinit.

“Ne shpresojmë që është puna e Banksy. Ejani dhe hidhni një vështrim vetes. Kushdo që pikturoi, ia vlen të admirojmë krijimtarinë e tyre. .”-  -tha njëri ndër banorët e kësaj lagjeje.

Banksy është një artist që shpesh konfirmon veprat e tij artistike duke postuar imazhe të tyre në Instagram ose në faqen e tij të internetit.

“Ai mbërriti në murin tonë gjatë natës” Unë u etiketova në Facebook me dikë duke thënë, a është kjo pronë juaj?, tha pronarja e shtëpisë Kelly Woodruff.

“Dhe ne ishim si” Woah është “. Ne jemi shumë të ngazëllyer, natyrisht, dhe është ditëlindja e babait tim sot, kështu që ne jemi shumë të entuziazmuar që kemi një dhuratë kaq të shkëlqyer për ditëlindjen. Ne kemi lindur dhe jemi edukuar në Bristol, dhe është thjesht kaq emocionuese. ” – u shpreh ajo. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme