9 vjeçari me Sindromën Down, 22 milion klikime duke kënduar këngën e Whitney Houston (VIDEO)

2 Gusht, 2017 - 9:37 am

Një fëmijë i dashur dhe plot gëzim, përshkruhet kësisoj djaloshi në një video e cila ka prekur zemrat e miliona njerëzve që e kanë parë.

9 vjeçari Dane Miller këndon në këtë incizim këngën “I Have Nothing” nga Whitney Houston. Fëmiu me Sindromin Down ka arritur rreth 22 milionë klikime në vetëm 1 javë, ndërsa shihet i lumtur dhe tmerrësisht i dashuruar në këtë këngë të legjendës së popit e cila ndërroi jetë para disa vitesh.

Djali nga Teksasi e dashuron muzikën qysh prej moshës 2 vjeçare, tregon familja e tij, ndërsa nëna e tij e ka postuar incizimin në Facebook ku tregon se ky djalë është lumturia e jetës së saj, drita e syve dhe arsyeja pse ajo jeton. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme