“Prenk Jakova” me koncert festiv

27 Dhjetor, 2017 - 12:14 pm

Nën dirigjimin e Pëllumb Vula dhe Hajrullah Syla, të premten më 29 dhjetor vjen koncerti festiv nga shkolla e muzikës “Prenk Jakova”, shkruan KultPlus.

Në koncertin që mbahet në Gjakovë, do të interpretojnë Kori dhe Orkestra e kësaj shkolle ndërsa mbahet në hollin e shkollës së muzikës “Prenk Jakova.

Koncerti nis me fillim nga ora 19:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme