15 performancat më me stil të Meryl Streep që ia vlen t’i shihni (FOTO)

19 Korrik, 2021 - 1:30 pm

Foto Shutterstock

Është pothuajse e pamumdur që t’i rendisimim filmat më të mirë të Meryl Streep. E cilësuar si një nga aktorët më të mëdha ndonjëherë, 72-vjeçarja mban rekordin për nominimet në Academiy Award të të gjitha kohërave – gjithsej 21, 17 prej të cilave ishin për aktoren më të mirë – falë aftësisë së saj për të mishëruar role rrënjësisht të ndryshme.

Por po aq të pashlyeshme (dhe shpesh çelësi për ndërtimin e karakterit të saj të patëmetë) janë pamjet që ajo ka veshur në ekran. Pak mund të harrojnë veshjet e modës së lartë të Miranda Priestly në The Devil Wears Prada, por ka shumë xhevahirë të tjerë në arkivin Streep.

Nga palltot e saj të paprekura në Kramer vs Kramer, te rotacioni i veshjeve kitschy të viteve ’80 në She Devil, Streep na ka dhuruar me një pasuri të stileve ndër vite, transmeton KultPlus.

Këtu, Vogue shikon momentet më të mira të modës së Meryl Streep në dekada. ‘The Deadliest Season’ (1977) ‘The Deer Hunter’ (1978) ‘Kramer Vs Kramer’ (1979) ‘The French Lieutenant’s Woman’ (1981) ‘Silkwood’ (1983) ‘Falling In Love’ (1984) ‘Plenty’ (1985) ‘Out Of Africa’ (1985) ‘Evil Angels’ (1988) ‘She Devil’ (1989) ‘Postcards From The Edge’ (1990) ‘Defending Your Life’ (1991) ‘Death Becomes Her’ (1992) ‘Bridges Of Madison County’ (1995) ‘The Devil Wears Prada’ (2006)./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme