Filmi i ri i Mel Gibsonit në dispozicion të publikut

25 Nëntor, 2020 - 5:51 pm

Meqë ishte impresionuar tej mase nga skenari i filmit “Fatman”, aktori i njohur hollywoodian, Mel Gibson, kishte vendosur t’iu dërgonte email regjisorëve të këtij projekti për t’iu treguar se është i interesuar të luajë në të. Dhe tani filmi, që e sjellë historinë e një babadimri jo të zakonshëm, ka filluar së shfaquri për publikun, kjo pasi që kishte arritur të xhirohej pak kohë para pandemisë.

Ky projekt u ka marrë kohë regjisorëve vëllezër, Ian dhe Eshom Nelms, më shumë se 14 vjet për t’u realizuar, dhe konsiderohet filmi i tyre më i madh deri më tani. Ata kanë bërë të ditur se kanë dashur ta krijojnë një babadimër me tipare veçuese, me të meta dhe me probleme nga bota reale.

Dhe kështu, regjisorët janë pajtuar se Gibson do të ishte aktori i përkryer për këtë rol. U erdhi mirë që vetën ylli veteran i kinematografisë e kishte siguruar një skenar të filmit dhe u është drejtuar me email për t’ua bërë të ditur se është i interesuar për t’u bërë pjesë e tij.

Në film Gibson vjen në rolin e biznesmenit Chris Cringle, ndryshe i njohur si Santa Claus, i cili përfundon duke u ballafaquar me një vrasës me pagesë, kjo ngase një djalosh nervozohet me babadimrin pasi nuk i pëlqen dhurata që e pranon për Krishtlindje. Aktori Chance Hurtsfield e luan rolin e një djaloshi të pakënaqur, Billy Wenan, i cili pasi shndërrohet në një person të çmendur dhe të keq, vendos ta angazhojë një vrasës me pagesë për ta vrarë babadimrin.

Në një kohë kur filmat po hasin në vështirësi për t’u realizuar shkaku i situatës së shkaktuar nga pandemia, regjisorët e këtij projekti kanë bërë të ditur se i kishin përfunduar xhirimet në kohën e duhur, dhe nuk e kanë pasur problem të merren me montimin e filmit gjatë kohës së karantinës.

Ndërsa aktori dhe regjisori i njohur Mel Gibson, i cili sikurse pjesa tjetër e kastës së aktorëve të filmit e ka promovuar atë online, ka deklaruar se pavarësisht karantinës, ai ka arritur t’i kryejë angazhimet e tij në fushën e kinematografisë.

“Fatman” ka filluar së shfaquri nëpër kinema të përzgjedhura nga 13 nëntori, ndërsa tani është në dispozicion edhe online./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme