Adele në bisedime për rolin e parë si aktore

5 Shtator, 2017 - 9:10 am

E vlerësuar aktualisht si njëra ndër këngëtaret më të mira në botë, Adele pritet ti hyjë së shpejti një profesioni tjetër.

Ajo është në bisedime me drejtuesit e kompanisë që do të ribëjë filmin Oliver, i bazuar në novelën Oliver Twist të shkrimtarit Charles Dickens.

Asaj i është ofruar mundësia të luajë rolin e Nancy, një prostitute të dashuruar në Bill Bill Sikes.
“Do të ishte një rol i rëndësishëm për të dhe ajo po e vlerëson seriozisht këtë mundësi”, ka thënë një burim i afërt me këngëtaren për tabolidin The Sun.

“Ajo flet për Angleon (të birin) si prioritet numër një në jetën e saj dhe e sheh këtë rol si diçka që edhe ai do ta mirëpriste. Do të ishte një sfidë e re, por diçka për të cilën është e gatshme ta bëjë”, ka shtuar burimi.

Në turneun e fundit të koncerteve, këngëtarja 29 vjeçe ka paralajmëruar se do të pushojë për një kohë nga muzika. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme