“Adnan Kafazi” po shijon suksese të mëdha në kinemanë “Cineplexx”

10 Shkurt, 2023 - 8:35 pm

Filmi kosovar me regji të Genc Berishës, “Adnan Kafazi”, po shijon një sukses të madh, shkruan KultPlus.

“Adnan Kafazi” i cili flet për historinë e një qyteti që është i pushtuar nga një bos i ri i krimit të organizuar, tre gangsterë vendas vendosin të kthehen nga Meksika dhe ta luftojnë atë në një lojë miu dhe mace.

Kinemaja “Cineplexx” ka njoftuar që deri tani janë shitur më shumë se 5 mijë bileta për këtë film.

“Adnan Kafazi” e kompletoi trilogjinë e filmave “Diamanti” dhe “Zonjusha”. /KultPlus.com

Të ngjajshme