Adriana Matoshi me çmimin aktorja më e mirë në The International Filmmaker Festival në New York (VIDEO)

30 Maj, 2018 - 9:14 pm

Nëntë çmime janë ndarë nëpër kategori të ndryshme në kuadër të The International Filmmaker Festival në New York, dhe njëri nga çmimet është ndarë për aktoren kosovare Adriana Matoshi, shkruan KultPlus.

Për rolin në filmin Unwanted, Adriana Matoshi është shpërblyer me çmimin për aktoren më të mirë, film i cili ishte i nominuar edhe në kategorinë për filmin më të mirë, film që është realizuar me regji të Edon Rizvanollit.

Në këtë festival janë ndarë çmimet për filmin më të mirë të gjatë, atë të shkurtë, dokumentari më i mirë i gjatë, ai i shkurtë, aktorja më e mirë, aktori më i mirë, produksioni më i mirë…
Ky festival udhëhiqet nga Mrika Krasniqi, kurse në këtë edicion janë përfshirë filma nga shumë shtete të botës./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme