“Aga” i Lendita Zeqiraj gati në përfundim, shpaloset kasta e aktorëve

24 Dhjetor, 2017 - 12:54 pm

I mbështetur nga dy qendrat e kinematografisë shqiptare, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, filmi i metrazhit të gjatë “Aga”, me regji të Lendita Zeqiraj, tashmë është na fazën e fundit, dhe shumë shpejt pritet që të jetësohet në një ekran të madh kinematografik, shkruan KultPlus.

Kjo gjë është bërë e ditur nëpërmjet rrjetit social Facebook, në fanpage të këtij filmi, ku janë shpalosur të gjithë aktorët që kanë jetësuar skenarin e vetë Lendita Zeqiraj.
“Përderisa vazhdojmë me post-produksion, duam t’ju njoftojm me kastën tonë të mrekullueshme të aktorve”, kanë shkruar në rrjetin social Facebook.

Arti Lokaj, Basri Lushtaku, Rozafa Çelaj, Adriana Matoshi, Shengyl Ismaili, Meli Qena, Rebeka Qena, Molikë Maxhuni.

Producent i filmit është Bujar Kabashi ndërsa “Aga”, flet për një djalë të ri i cili qëndron në një shtëpi të grave…/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme