Akademia e Arteve lajmëron: Të pranishmit në ‘Oscar’ mund mos të mbajnë maska

20 Prill, 2021 - 11:15 am

Të pranishmit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘Oskar’ nuk do t’u kërkohet të mbajnë maskat në fytyrë, ka njoftuar Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit.

Sipas Variety , ky vendim u mor gjatë një takimi në Zoom, të hënën, në të cilin morën pjesë përfaqësues të Akademisë, të nominuar, studiues dhe publicistë personalë.

Ceremonia do të mbahet në Union Station në qendër të Los Angeles me vetëm 170 të ftuar që rrotullohen brenda dhe jashtë hapësirës së ngjarjes. / KultPlus.com

Mandatory Credit: Photo by Andrew H Walker/Shutterstock (8434891ne) Barry Jenkins after ‘Moonlight’ is named as ‘Best Picture’ winner 89th Annual Academy Awards, Backstage, Los Angeles, USA – 26 Feb 2017

Të fundit

Të ngjajshme