Aktori i famshëm britanik në rolin e një gangsteri shqiptar

21 Gusht, 2021 - 9:28 am

Aktori i njohur, Vinnie Jones do ta shihni në rolin e një gangsteri shqiptar me emrin Albi në sezonin e dytë të filmit  “Law and Order: Organized Crime”.

56-vjeçari ishte kthyer në tullac, në mënyrë që t’i përshtatej personazhit gangster në skenat e filmit, transmeton KultPlus.

Aktori i “Lock Stoc”, i cilik zakonisht mban një kapele të sheshtë,  dukej i ngazëllyer teksa shëtiste  me një bluzë të ngushtë të zezë dhe pantallona të thjeshta.Veshja e Vinnie u kompletua me një rrip dhe këpucë e një varëse kryqi argjendi në qafën e tij që binte në sy.

Sipas Deadline, personazhi i Vinnie, Albi Briscu, është mbetja e fundit e një sindikate të krimit evropian të shkollës së vjetër.

Në fillim të këtij muaji, aktori postoi në Twitter një videoklip ku tregoi theksin e personazhit të tij, ndërsa falënderoi fansat e tij për të gjithë mbështetjen e tyre.

Ai tha: Unë jam në Law & Order duke luajtur Albin, shqiptarin lindor.

Duke ndryshuar zërin e personazhit të tij, Vinnie vazhdon: Prandaj më dëgjoni, sigurohuni që ta shikoni shfaqjen. Sepse do të ketë disa pasoja serioze. Mezi po e pres.

Duke u kthyer përsëri në zërin e tij të rregullt, ai përfundoi: Unë kam bërë disa ditë tashmë me Chris Meloni. Ai është absolutisht brilant, absolutisht e do atë. / KultPlus.com

Të ngjajshme