Aktori i njohur kosovar pjesë e serialit të njohur amerikan

11 Prill, 2024 - 3:30 pm

Aktori i njohur kosovar, Kushtrim Hoxha, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se do të jetë pjesë e serialit të njohur amerikan “Law&Order”.

Ai ka treguar se do të luajë rolin e Pavlo Golub, në episodën “Family ties”, apo “Lidhjet familjare”, në episodin që do të shfaqet sonte.

Ky serial ka filluar transmetimin në vitin 1990 dhe deri më tani ka 23 sezone, me rreth 500 episode.

Seriali ka fituar 49 çmime nga 205 nominime sa ka pasur në total./KultPlus.com

Të ngjajshme