Aktori që kishte refuzuar të luajë në filmin e famshëm “Home Alone”

3 Dhjetor, 2018 - 5:00 pm

Pa filmin “Alone in Home”, është pothuajse e pamundur të imagjinohen festat e Vitit të Ri dhe Krishtlindjet.

Në një prej roleve filmike, ku në kryesorin shfaqet djaloshi Kevin McCallister (Macaulay Culkin) i vetëm në shtëpi për festat e Vitit të Ri, ku lufton me banditët që përpiqen të vjedhin shtëpinë e tij, është dashur ta luajë Robert De Niro.

Edhe pse sot është e pa imagjinueshme të shihet në rolin e hajdutit Joe Pescian, ky rol është dashur t’i takojë yll të madh të Hollivudit, shkruan revista britanike Express.

Pasi që aktori amerikan refuzoi të luajë këtë rol, më pas Song pranoi të paraqitet në këtë film të famshëm.

Megjithëse, skena në të cilat Kevini i kapërcen dy hajdutë duket qesharake, prodhuesit e filmit thanë se regjistrimi nuk ishte fare i këndshëm.

” Për fat të mirë, vetëm një lëndim ka ndodhur në xhirim”, tha një ndër producentët.

Ndryshe, De Niro është duke punuar në projekte të reja filmike që do t’i shohim gjatë vitit të ardhshëm në ekranet e mëdha të kinemave botërore./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme