Aktori Samuel L. Jackson do ta pranojë çmim në ‘NAACP Image Awards’

7 Shkurt, 2022 - 4:30 pm

Aktori Samuel L. Jackson, do të nderohet me çmimin “Chairman’s Award”, gjatë edicionit të 53-të të ceremonisë “NAACP Image Awards”.

73-vjeçari do ta pranojë çmimin i cili ka për qëllim t’i nderojë personat që demonstrojnë shërbime publike shembullore dhe përdorin platformat e tyre të veçanta për të krijuar ndryshime në botë.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “NAACP Image Awards” do të mbahet më 26 shkurt.

Tyler Perry, ish-presidenti Barack Obama, Danny Glover janë disa nga yjet që janë shpërblyer me këtë çmim.

Jackson gjatë karrierës së tij ka luajtur në më shumë se 100 filma.

Aktori i nominuar për “Oscar” pritet të luajë në serialin e ardhshëm të platformës “Apple TV”, me titull “The Last Days of Ptolemy Grey”./ KultPlus.com

Të ngjajshme