Aktorja e njohur e Hollivudit: Nënë Tereza më ndryshoi jetën

5 Nëntor, 2019 - 1:00 pm

Gonxhe Bojaxhiu, që më vonë e ndryshoi emrin në Nënë Tereza, u bë më njeriu më popullor në botë për shkak të manifestimit të ndjenjës së humanizmit.

Ajo kaloi 45-vjet në shërbim të plotë të varfërve, të të sëmurëve, jetimëve duke ofruar dhe kërkuar ndihma për ta në mbarë botën.

Dhe një nga ato që Nënë Tereza i ndryshoi jetën qenka dhe aktorja e njohur të Hollivudit Penelope Cruz.

Aktorja më anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram ka publikuar një foto ku ajo shihet me Nënë Terezen dhe krahas saj ka shkruar:

‘Në kujtim të kësaj gruaje të mrekullueshme dhe të koëhs që kalova me të. Më ka  ndryshuar jetën’.

Aktorja nuk sqaron më shumë se kaq por siç  dhe duket ajo e ka takuar Nënë Terezen në momentin e duhur. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme