Aktorja Rina Krasniqi shpërblehet me ‘Special Mention’ në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Cabourg

20 Qershor, 2022 - 4:31 pm

Filmi ”The Albanian Virgin” nën regjinë e Bujar Alimanit pas premierës botërore në edicionin e 37-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë, në kategorinë zyrtare të konkursit ndërkombëtar ku fitoi dy çmime kryesore, tashmë është shfaqur edhe në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Cabourg të Francës, shkruan KultPlus.

Ndërsa, aktorja Rina Krasniqi që luan rolin kryesor në këtë film ka bërë të ditur se ajo është shpërblyer me ‘Special Mention’ nga juria e madhe e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Cabourg.

Më poshtë gjeni postimin e saj të plotë:

Mirënjohëse dhe e nderuar që mora një “Përmendje Speciale” nga juria e madhe e @festivaldecabourg për rolin e Luanës në filmin ‘Virgjëresha Shqiptare’ gjatë ceremonisë Swann D’or.

@lucasnbravo @abergesfrisbey @juliapiaton @alexandremattiussi9 @stephdegroodt @sylviesylvie1991 @hortensedesteve @anamariavartolomei_ @sebastienlifshitz

Jeni me te miret 💥

Merci @diorbeauty @franckprovostparis për prekjet e bukura / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme