Ambasadorja Nazane Breca vizitoi festivalin e filmit “GÄSSLI” në Basel

22 Gusht, 2018 - 10:30 am

Ambasadorja e Kosovës në Bern, Nazane Breca ka marrë pjesë në hapjen e GÄSSLI Film Festival në Basel, i cili në këtë vit mbushë 10-vjetorin e themelimit, shkruan KultPlus.

Në këtë edicion Gässli Film Festival (20-26 gusht 2018), ka realizuar një bashkëpunim me SWIKOS, festivalin e njohur të filmit të shkurtër, të cilin e udhëheqë drejtori Florim Brajshori.

Florim Bajshori ka arritur që në programin zyrtar, në konkurrencë, të përfshijë 7 filma të metrazhit të shkurtër nga shtetet e Evropës Juglindor: Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë, Kroacisë, Sllovenisë, Bullgarisë dhe Hungarisë.

Nga Republika e Kosovës, konkurroi filmi «Tisa» (21 minuta) me skenar të Afrim Mulajt e me regji të Valter Lucajt./ KultPlus.com

Të ngjajshme