Antonio Banderas pjesë e filmit ‘Indiana Jones 5’

18 Korrik, 2021 - 9:28 pm

Kasta e filmit “Indiana Jones 5” pasurohet me një karakter të ri, ai që do të interpretohet nga Antonio Banderas, transmeton KultPlus.

ktori spanjoll bashkohet me Harrison Ford, i cili kthehet në rolin e arkeologut moskokëçarës dhe me Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson.

Regjia i është besuar James Mangold, i cili merr postin e Steven Spielberg. Ky është filmi i parë në ekskluzivitetin e Indiana Jones nën siglën e Disney.

Xhirimet tashmë kanë filluar në Londër, por dihet pak për komplotin dhe rolin që do të ketë Banderas. Filmi është planifikuar të dalë në treg më 29 korrik 2022. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme