Brad Pitt dhe Hamilton të gatshëm për të prodhuar një film së bashku

10 Janar, 2022 - 12:00 pm

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, duket se janë duke udhëhequr garën për të prodhuar një film të suksesshëm në Formula 1 me dy herë fituesin e çmimit Oscar, Brad Pitt.

Interesi për Formula 1 ka shpërthyer vitet e fundit, në një pjesë jo të vogël të suksesit të serialit “Drive to Survive” të Netflix, i cili solli një mori fansash të rinj nga SHBA.

Kompani si Apple, Paramount Pictures, MGM, Sony Entertainment, Universal Pictures, Disney, Netflix dhe Amazon kanë konkurruar të gjithë për të drejtat e prodhimit të filmit.

Ndërsa ylli i Hollivudit, Pitt tashmë është konfirmuar si kryesuesi i projektit ende të pa titulluar, shtatë herë kampioni i F1 Lewis Hamilton është lidhur gjithashtu me një rol në film.

Në një intervistë për ESPN, Hamilton tha: “Nuk e di nëse do të jem i mirë në aktrim. Nuk e di nëse do të jem ndonjëherë i mirë në filma, por do ta provoj”, ka thënë ai.

Akoma nuk është bërë e ditur se si do të jetë skenari i filmit. /KultPlus.com

Brad Pitt
SAO PAULO, BRAZIL - NOVEMBER 12: Fastest qualifier

Të fundit

Të ngjajshme