Cineplexx sjell eventin Kids Fest me çmim special prej 2 Eur në 6 filmat për fëmijë!

19 Shtator, 2022 - 1:47 pm

Cineplexx sjell eventin Kids Fest ku të gjithë fëmijët mund t’i shikojnë top filmat si Minions 2, Sonic The Hedgehog 2, Turnig Red dhe shumë të tjerë për vetëm 2 Eur. Eventi do të zgjasë çdo ditë deri më 28 shtator në të dy lokacionet e Cineplexx, në Prishtinë dhe Prizren. Për këtë event do të rikthehen edhe disa nga titujt e mëdhenjë që fëmijët mund ti shikojnë për herë të parë apo t’i rishikojnë filmat e preferuar.

6 filmat të cilët do të shfaqen gjatë këtij eventi janë:

Minions: The Rise of Gru

Gru është një fans 12-vjeçar i grupit “The Vicious 6”, një grup super-antagonistësh. Së bashku me ekipin e tij të sapogjetur të Minions, të udhëhequr nga Kevin, Stuart, Bob dhe të sapoardhurit, Otto, Gru harton një skemë për t’u bërë një antagonist i njohur.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Sonic The Hedgehog 2

Pasi që u vendos në Green Hills, Sonic do që të tregojë se e ka atë që duhet për të qenë një hero i vërtetë. Prova e tij vjen kur Dr. Robotnik kthehet me një partner të ri, Knuckles, të cilët po kërkojnë një emerald mistik që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimin. Sonic bashkohet me ndihmësin e tij, Tails, dhe së bashku ata nisin një udhëtim global për të gjetur emeraldin përpara se të bjerë në duart e gabuara.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Turning Red

Ngjarja e filmit Turning Red, nga Pixar dhe Disney flet për Mei Lee një vajzë 13-vjeçare e cila është e ndarë mes të qenit vajza e bindur e nënës së saj dhe njëkohësisht duke u përballuar me kaosin e rinisë së saj. Si të mos mjaftonte kjo, kur ajo emocionohet shumë, shndërrohet në një panda të kuqe gjigande.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Clifford The Big Red Dog

Emily Elizabeth takon një shpëtimtar kafshësh magjike, i cili i jep asaj një qenush të vogël të kuq, ajo kurrë nuk e priste që të zgjohej për të gjetur një qen gjigant në apartamentin e saj. Me nënën e saj larg për punë, Emily dhe xhaxhai i saj argëtues nisen në një aventurë.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

The Boss Baby 2

Vëllezërit Templeton, tashmë janë rritur dhe janë larguar nga njeri -tjetri, mirëpo një foshnje e re Bosi me një qasje të përparuar do t’i sjellë përseri së bashku – dhe do të frymezojë një biznes të ri familjar.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

The Bad Guys

Pas një jete grabitjesh legjendare, kriminelët famëkeq Z. Ujku, Z. Gjarpër, Z. Piranha, Z. Pershkaqen dhe Znj. Tarantula më në fund janë kapur. Për të shmangur një dënim me burg, jashtëligjorët e kafshëve duhet të largojnë mashtrimin e tyre më sfidues deri më tani, duke u bërë qytetarë model. Nën mbikëqyrjen e Profesor Marmalade, banda e dyshimtë niset të mashtrojë botën se ata po bëhen mirë.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00.

Të fundit

Të ngjajshme