Cineplexx sjellë eventin special “Horror Night”

5 Shtator, 2017 - 1:55 pm

Kinemaja austriake Cineplexx ka paralajmëruar organizimin e eventit special “Horror Night – IT” më 7 shtator, përcjellë KultPlus.

Me 7 shtator, Cineplexx do të jetë një destinacion i shkëlqyer për të gjithë fansat e filmave horror. Këtë të enjte, prej orës 20:00 do të jetë premiera e filmit IT, film i bazuar nga storja e Stephen King me kllaunin e famshëm “Pennywise”.

Për ta bërë këtë event edhe më të veçantë, Cineplexx së bashku me TEB Bank kanë prezantuar ofertën 1+1, ku të gjithë ata që paguajnë biletë me kartelë të TEB (debit dhe credit), fitojnë edhe një tjetër biletë falas.

Për të ju përshtatur natyrës së filmit, Cineplexx për “Horror Night” do të sjellë një atmosferë horrori me dekorime të frikshme. Filmi do të shfaqet në së paku 7 termine gjatë ditës, si dhe do të ketë aktivitete të shumta dhe pije falas për të gjithë të pranishmit.

Ngjarja e filmit zhvillohet në Derry, Maine, në verën e vitit 1989. Një grup i fëmijëve të njohur si “The Losers Club” luftojnë kundër një entiteti të pavdekshëm, që ndryshon formën e tij dhe është përgjegjës për zhdukjen e shumë fëmijëve në qytetin e tyre. Gjatë procesit, ata detyrohen të përballen me djajtë e tyre personalë.

Interesimi për këtë event është shumë i madh. Deri tani, kemi mësuar se janë shitur mbi 300 bileta për premierë. Biletat mund t’i blini çdo ditë pas orës 15:30 në Cineplexx. / KultPlus.com

Oraret e filmit mund t’i gjeni këtu: http://www.cineplexx-ks.eu/movie/IT/

Të fundit

Të ngjajshme