Çmimi Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu” i ndahet Menduh Nushit

1 Qershor, 2023 - 3:58 pm

Në një ceremoni të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, janë ndarë sot çmimet në fushën e kinematografisë.

Çmim Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu” i është dhënë laureatit Menduh Nushi.

Ndërsa Çmimin Vjetor për Kinematografi juria kishte vendosur ta ndajë në mes të Enis Saraçit dhe Kaltrina Krasniqit.

Juria ishte në përbërje të Valmira Hysenit, Blera Bashollit, Ujkan Hysaj, Rozafa Çelaj dhe Gazmend Bajri. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme