Çun Lajçi nuk përfshihet në Bordin e Radio Televizionit të Kosovës

15 Mars, 2018 - 5:48 pm

Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur anëtare të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës, Mariana Adanoviqin.

Me gjithsej 108 vota të deputetëve, 55 vota votuan pro, 37 kundër, kurse të pavlefshme ishin 16 vota, shkruan Insajderi.

Dy kandidatët tjerë, Çun Lajçi dhe Shkumbin Tolaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për tu zgjedhur në këtë post. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme