De Niro fyen Trumpin

12 Qershor, 2018 - 9:11 am

Aktori, fitues i çmimit Oscar, Robert de Niro, ka sharë presidentin e SHBA-së, Donald Trump, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë televiziv të ceremonisë së çmimeve ‘Tony Awards’ të dielën.

De Niro u shfaq në skenën e “Radio City Music Hall” të Nju Jorkut për të prezantuar në skenë Bruce Springsteen për të performuar.

Me audiencën e aktorëve, regjisorëve dhe producentëve më të mëdhenj të kinematografisë botërore, të gjithë u ngritën në këmbë me duartrokitje për guximin që pati aktori kundrejt politikave të Trumpit.

Ai nuk e vazhdoi komentin e tij dhe menjëherë vazhdoi me prezantimin e performancës së Springsteeinit.

De Niro është një nga aktorët më të respektuar në Shtetet e Bashkuara me dy Oscarë të fituar, për “Raging Bull” dhe “The Godfather: Part II”.

Shtëpia e Bardhë nuk ka reaguar për deklaratën e aktorit, e as CBS gjithashtu, nuk ka shkruar ndonjë kërkesë për koment të mëtejshëm.

De Niro ka qenë gjithmonë kritik ndaj Trumpit./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme