Di Caprio në rolin e Da Vincit

15 Gusht, 2017 - 2:05 pm

Nëna e Leonardo DiCaprios ia kishte vënë emrin djalit të tij sipas polimatit të famshëm italian, Leonardo Da Vincit.

Ndërkaq tani, fituesi i çmimit Oskar, do ta luajë rolin e autorit të Mona Lizës në filmin biografik për të.

Përpos si aktor, Di Caprio do të jetë edhe bashkë-producent i këtij filmi.

Sipas Deadline, Paramount ka fituar një ankand shtatë-shifror mes tyre dhe Universal për të drejtat e adaptimit të librit të Walter Isaacson për Da Vincin. / KultPlus.com

Të ngjajshme