Dikur më thanë se isha e shëmtuar për rolin, por sot numëroj 18 çmime

10 Nëntor, 2017 - 10:00 pm

Nga Meryl Streep

Këtu jam unë teksa po kthehesha në shtëpi pas një audicioni për “King Kong”. Më thanë që isha shumë e “shëmtuar” për rolin.

BEVERLY HILLS, CA – JANUARY 08: In this handout photo provided by NBCUniversal, Meryl Streep accepts Cecil B. DeMille Award during the 74th Annual Golden Globe Awards at The Beverly Hilton Hotel on January 8, 2017 in Beverly Hills, California. (Photo by Paul Drinkwater/NBCUniversal via Getty Images)

Ky ishte moment i rëndësishëm për mua. Ajo që më thanë ishte një opinion i rremë që mund të më shuante ëndrrat për t’u bërë aktore ose të më shtynte të mos kisha besim në vetvete. Mora frymë thellë dhe thashë: “Më vjen keq që ju mendoni se jam e shëmtuar për filmin tuaj, është vetën një opinion në detin e mijërave mendimeve dhe unë do të jem në kërkim të një vale më dashamirëse.”. Sot unë numëroj 18 Academy Awards.

Të fundit

Të ngjajshme