“Ditë e Kuqe” me regji të Besim Ugzmajlit fiton një tjetër çmim ndërkombëtar

5 Shkurt, 2023 - 4:06 pm

Filmi “Ditë e Kuqe” ka arritur një tjetër sukses të madh, shkruan KultPlus.

“Ditë e Kuqe” me regji të Besim Ugzmajlit fitoi çmimin “Narrative Feature Special Jury Award” nga Cinema on Bayou Film Festival.

Përpjekja e jashtëzakonshme e një gruaje dhe vajzës së saj për të zënë vend në një shoqëri të kontaminuar patriarkale, përpjekja për të marë atë që ato meritojnë dhe kërkojnë me çdo kusht, persona të mveshur me pushtet që veçse fuqizojnë sfidat dhe vështirësitë e këtyre dy personazheve paraqiten te filmi “Ditë e Kuqe”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme