DokuFest sonte ndanë çmimet për filmat fitues

10 Gusht, 2019 - 11:54 am

Edicioni i tetëmbëdhjetë i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit dokumentar dhe atij artistik, DokuFest sonte ndanë çmimet për filmat fitues, shkruan KultPlus.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet sonte në ora 20:00 në kinemanë Lumbardhi në Prizren. 

Dokufest këtë edicion e nisi me thënie të ndryshme, që kishin përfshirë situatën politike, atë gjinore, duke përfshirë thënie shumë thumbuese që tashmë shoqëria kosovare shumicën prej tyre i ka shumë të njohura, për të vazhduar më pas me prezantim të filmave.

280 filma dhe 16 programe janë përfshirë në programin e këtij edicioni, dhe paralelisht janë zhvilluar edhe debate, panele, por edhe aktivitete të tjera që janë në kuadër të këtij festivali. / KultPlus.com

Të ngjajshme