Dy filmat e ardhshëm ‘Mission: Impossible’ shtyhen deri më 2023 dhe 2024

22 Janar, 2022 - 10:20 pm

Pjesa e shtatë dhe e tetë e filmit “Mission: Impossible” me Tom Cruise janë shtyrë deri në vitin 2023 dhe 2024 për shkak të pandemisë COVID-19, thanë producentët Paramount Pictures dhe Skydance në një deklaratë të premten, transmeton KultPlus.

“Mission: Impossible 7” ishte planifikuar të debutonte në kinema në shtator 2022, e ndjekur nga “Mission: Impossible 8” në korrik 2023.

Datat e reja për filmat janë 14 korrik 2023, për pjesën e shtatë dhe 28 qershor 2024, për filmin e tetë të serisë.

“Pas shqyrtimit të kujdesshëm, Paramount Pictures dhe Skydance kanë vendosur të shtyjnë datat e publikimit për Mission: Impossible 7 & 8 në përgjigje të vonesave për shkak të pandemisë në vazhdim”, thuhet në një deklaratë të kompanive./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme