Dy premiera të Kate Winslet, filma që mund ta dërgojnë aktoren drejt Oscar

27 Shtator, 2017 - 8:43 pm

Ylli i filmit Kate Winslet do të ketë dy premiera përgjatë sezonit të vjeshtës, dhe pikërisht këta dy filma mund të jenë një shansë që aktorja të nominohet për Oscar, përcjellë KultPlus.
Filmi i parë që do të prezantohet premierë është ai me regji të Vudi Alen “Wonder Whel” që do të prezantohet më 16 tetor.

Filmi i dytë që përflitet shumë më shumë se sa i pari është “Mountain Among us”, me regji të Hani Abu Asad.

Kurse vet Winslet ka thënë për mediet se rolin për në filmin e Woody Alen e ka pranuar duke menduar në atë ‘ose tani o kurrë’, edhe pse, sipas saj, nëna e saj në periudhën e xhirimeve të këtij filmi ishte mjaftë e sëmurë, por shumë e lumtur që bija e saj po luan në një film të Alen.

Dhe pikërisht këta dy filma janë që sipas medieve, Winslet mund të jetë në skenën e Oscar, që për këtë aktore nuk do të jetë hera e parë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme