Ekipi rus kthehet në tokë pasi xhiruan filmin e parë në hapësirë

17 Tetor, 2021 - 7:14 pm

Një ekip i filmit rus janë kthyer në tokë pasi përfunduan skenat për filmin e parë të xhiruar në hapësirë.

Klim Shipenko dhe aktorja Yulia Peresild u larguan nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar dhe zbarkuan në Kazakistan, për t’u takuar në një ekuipazh që filmonte skena të filmit.

Xhirimet e ISS nuk ishin pa dramë, të përshtatshme për një film të quajtur “Sfida”.

Filmi ka qenë në llojin e vet të garës hapësinore – me Tom Cruise. Ai me sa duket është pjesë e një projekti filmues në Hollivud në hapësirë ​​që përfshin NASA dhe SpaceX të Elon Musk.

Moduli që bart Peresild dhe Shipenko, së bashku me kozmonautin Oleg Novitskiy u hodhën me parashutë në tokë rreth orës së drekës të dielën në Kazakistan./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme