Episodi special i “Friends”, xhirimet fillojnë në mars

14 Nëntor, 2020 - 4:25 pm

Episodi i ribashkimit i Friends i pritur me padurim tani do të fillojë xhirimet marsin e ardhshëm, sipas aktorit Matthew Perry.

“Ribashkimi i miqve po planifikohet për fillimin e marsit,” shkroi ai. “Duket sikur kemi një vit të ngarkuar. Dhe kjo është mënyra se si më pëlqen!”

Episodi special ishte planifikuar të fillonte xhirimet në gusht por u vonua për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ky episod do të sjellë së bashku kastin origjinal si, Jennifer Aniston,  Matthew Perry, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer.

Brenda ditës, postimi i Perry kishte marrë më shumë se 100,000 pëlqime dhe retweet.

Friends, që përshkruan fatin e gjashtë miqve të rinj që jetonin në New York, fillimisht u transmetuan nga 1994 deri në 2004.

Shfaqja përfundimtare u shikua nga 52.5 milionë shikues në SH.B.A., duke e bërë atë episodin më të shikuar televiziv të viteve 2000.

Thashethemet për një ribashkim të Friends erdhën pasi Aniston postoi një foto të kastit së bashku vitin e kaluar.

Xhirimet do të zhvillohen në skenën zanore origjinale të shfaqjes, në lotin e Warner Bros në Burbank, Kaliforni.

Do të transmetohet në shërbimin streaming HBO Max në një datë që ende nuk është zbuluar./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme