Festivali i filmit ‘MobiKino’ fillon rrugëtimin e parë në Kamenicë

5 Gusht, 2017 - 11:32 am

Festivali i filmit “MobiKino” fillon me edicionin e parë i cili do të vijë para publikut të Kamenicës duke e thyer traditën e heshtjes së përhershme, përcjellë KultPlus.

Sivjet në edicionin e parë të festivalit do të shfaqen 4 filma dokumentar të prodhuar në vitin 2016 dhe 2017.

Ky festival, për dy net me radhë do ti dhurojë publikut mbrëmje me plot aktivitete. Nata e dytë do të jetë e rezervuar edhe për diskutim publik me autorët, regjisorët dhe shoqërinë civile në lidhje me temat në fushën e të drejtave të njeriut

Festivali i filmit “MobiKino” do të filloj më datë 5 dhe 6 gusht, prej orës 20:00 në qendër të Kamenicës. / KultPlus.com

Të ngjajshme