Fillon punën Akademia e Animacionit në Prishtinë

4 Prill, 2018 - 9:33 am

Dje ka nisë Akademia e Animacionit në kuadër të programit ekstrakurikular për të rinj në ndërtesën e Bibliotekës Hivzi Sylejmani në Dardani, shkruan KultPlus.

“Së shpejti do të hapet edhe thirrja për të rinj që duan të jenë pjesë e kurseve dhe trajnimeve tre mujore që mbahen në kuadër të Akademisë, që dedikohet kryesisht për nxënës të shkollave të mesme”, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit social Facebook, drejtori i Drejtorisë së Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova.

Projekti që është nxitur nga Komuna e Prishtinës, dhe me program të mbështetet nga Anibar ka për qëllim përparimin e njohurive tek të rinj në punim të animacioneve duke përdorur teknologjinë dhe teknikat më bashkëkohore.

Thirrja për aplikim të të rinjve hapet në dy javët në vijim./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme