Filmat “Ajo” e More Raçës dhe “Në mes” nga Samir Karahoda, pjesë e festivalit Tampere Film Festival

1 Shkurt, 2019 - 2:16 pm

Konsiderohet të jetë një ndër festivalet më të rëndësishme në Evropë, dhe pikërisht në këtë festival janë selektuar dy filma të metrazhit të shkurtë nga Kosova, shkruan KultPlus.

Filmat “Ajo” e More Raçës dhe “Në mes” nga Samir Karahoda janë pjesë e festivalit Tampere Film Festival, që është festival i kategorisë A.

Edhe drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharku e ka konsideruar sukses të madh këtë pjesëmarrje të filmave të Kosovës në këtë garë të madhe, që mbahet përgjatë muajit mars./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme