Filmat e rinj më të njohur që do të dalin në 2022

9 Janar, 2022 - 11:52 am

Viti 2022 do të sjellë shumë filma të ri në treg, duke filluar nga muaji janar e deri në fund të këtij viti, shkruan KultPlus.

Filmat me superhero, filma afër ngjarjeve reale dhe filma të llojeve të ndryshme pritet të karakterizojnë vitin 2022.

Scream

Njëzet e pesë vjet pasi një varg vrasjesh brutale tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, Kaliforni, një vrasës i ri vesh maskën Ghostface dhe fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit.

New 'Scream' Movie Reportedly In The Works From Spyglass

The King’s Daughter

Duke shpresuar për të arritur pavdekësinë, Mbreti Louis XIV (Pierce Brosnan) kap një sirenë dhe vjedh forcën e saj jetësore, por një zbulim nga vajza e tij e paligjshme kërcënon të prishë planet e mbretit.

The King's Daughter Trailer Reveals Pierce Brosnan, Kaya Scodelario Movie

Morbius

Biokimisti Michael Morbius përpiqet të kurojë veten nga një sëmundje e rrallë e gjakut, por kur eksperimenti i tij shkon keq, ai pa dashje infekton veten me një formë vampirizmi.

Jared Leto says Morbius the vampire is a 'bit closer to who I am' - Polygon

The Batman

Riddler luan një lojë të rrezikshme mace dhe miu me Batman dhe komisionerin Gordon në Gotham City.

Can Robert Pattinson's The Batman defeat Tom Holland's super-cool new  Spider-Man? | The Batman | The Guardian

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Pas aventurave të mëtejshme të Dr. Stephen Strange dhe kërkimit të tij mbi Gurin e Kohës. /KultPlus.com

All 3 Versions Of Doctor Strange In Multiverse Of Madness Explained

Të fundit

Të ngjajshme