Filmat shqip që krijuan histori tani online në platformë vendore, GjirafaPrime

26 Shkurt, 2022 - 10:56 pm

Kinematografia Shqiptare viteve të fundit është duke ecur në hap me botën. Shumë filma shqip janë vlerësuar lart dhe kanë triumfuar në festivalet më prestiogjioze ndërkombëtare.

Storiet e vendit tonë të veçanta dhe autentike kanë arritur të depërtojnë në çdo cep të botës e tani ka ardhur koha që të shikohen edhe nga audience shqipfolëse.

Gjirafa sapo ka lansuar shërbimin më të ri Prime ku mund të shihni filmat dhe serialet më të fundit shqip.

Nga kinematë vendore, në festivalet më të mëdha ndërkombëtare tashmë në rehatinë e shtëpisë suaj mund t’I shikoni filmat si “Zana”, “Në kërkim të Venerës”, “Bolero në vilën e pleqve”, “Shpia e Agës”, “Derë e hapur”, “Pranverë e paharruar në fshatin e harruar”, “Vozitësi”, “Salloni”, “Vëthi i munguar”, “Një muaj”, “Dita zë fill” dhe serialin “Snob”, kësaj liste do I shtohen edhe shumë filma të tjerë.

Për herë të parë këto prodhime të njohura shqiptare online për ju.
Përjeto dhe përkrah Shqip, Kliko këtu
Duke u abonuar për t’i parë ju kontriboni direkt në rritjen dhe zhvillimin e Kinematografisë Shqiptare. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme