Filmi i Astrit Alihajdarit në Tirana International Film Festival

6 Nëntor, 2017 - 5:10 pm

“The Remigrant” me regji të Astrit Alihajdari, është filmi 18 minutësh i cili është pjesë e edicionit të 15-të të festivalit Tirana International Film Festival, shkruan KultPlus.

“The Remigrant” është filmi i cili e sjellë për herë të parë në rolin e regjisorit aktorin e njohur Astir Alihajdari. Ky film flet për shumë tema në të njëjtën kohë. Migrimi, harmonia në familje, edukimi i fëmijëve, janë disa nga temat që jetësohen përmes aktorëve: Florist Bajgora, Ilire Vinca, Veton Osmani dhe Leze Qena.

Filmi ka nis të shfaqet tani në TIFF./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme