Filmi ‘Everybody Knows’ do ta hapë Festivalin e Filmit në Kanë (VIDEO)

5 Prill, 2018 - 7:15 pm

Filmi “Everybody Knows” do të jetë filmi që do ta hapë këtë vit Festivalin e Filmit në Kanë.

Penelope Cruz dhe Javier Bardem janë bashkuar për rolet kryesore në film.
Filmi me regji nga Asghar Farhadi, në gjuhën spanjolle, me datë 8 maj shfaqet në Kanë, dhe është pjesë e garës për Palmën e Artë.

“Everybody Knows” (Të gjithë e dinë) tregon historinë e Laurës, që largohet nga Buenos Aires për në fshatin e lindjes në Spanjë. Një bashkim familjar do ta sjellë një të kaluar e të harruar që më pas do të bëjë gjërat të ndryshojnë zhvillimin e tyre.

Cate Blanchett, aktore e njohur, do të jetë presidente e jurisë së Festivalit.

Me datë 12 prill do të bëhet i ditur programi në tërësi i Festivalit të njohur në Francë. / KultPlus.com

Të ngjajshme