Filmi i Kosovës “In Between” fiton çmimin kryesor të filmit të shkurtë në festivalin GoEast në Wiesbaden

11 Maj, 2020 - 8:46 pm

Filmi i Kosovës, “In Between” ka arritur ta marrë çmimin e parë të për filmin e shkurtë në festivalin GoEast në Wiesbaden, shkruan KultPlus

Filmi “In Between” është me regji nga Samir Karahoda e me producent Eroll Bilibani.

Kosova ka arritur edhe një sukses tjetër. Filmi “Zana” nga Antoneta Kastrati ka fituar një çmim tjetër për televizonin 3sat.

Lajmin e ka bërë të ditur zv.Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në detyrë, Yll Rugova, përmes një statusi në Facebook, shkruan KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme