Filmi “I Love You More” i Erblin Nushit me premierë botërore në Vancouver Queer Film Festival

3 Gusht, 2023 - 2:12 pm

Filmi kosovaro-shqiptar “I Love You More,” me skenar dhe regji nga Erblin Nushi, do të ketë premierën botërore në Vancouver Queer Film Festival, përcjell KultPlus.

Prodhuar nga Tilia Entertainment (KS) dhe Action Production (SHQ) ky film është mbështetur nga Qendra Kinematografike e Kosoves dhe Qendra Kombëtare e Kinematografisë.

Në “I Love You More” dëshira shumë e nevojshme për t’u dashuruar, e detyron Benin të vendosë familjen dhe ëndrrat e tij në linjë për një djalë që nuk e takoi kurrë.

Në këtë film në rolet kryesore luajnë aktorët: Don Shala, Shengyl Ismaili dhe Luan Jaha.

Programi i plotë i Festivalit më poshtë:

https://.com/…/VQFF-Program-2023_Schedule… / KultPlus.com

Të ngjajshme