Filmi ‘Nëntori i Ftohtë’ i regjisorit Ismet Sijarina, nga sot në Netflix

26 Nëntor, 2022 - 5:05 pm

Filmi shqiptar ‘Nëntori i Ftohtë’ me regji të Ismet Sijarinës nga sot ka filluar të shfaqet në Netflix, përcjell KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur nga aktori Fatmir Spahiu, i cili ka një prej roleve kryesore në këtë film.

Në vijim mund të gjeni postimin e plotë të Spahiut:

Miq, nje lajm i mire i akshamit, javes dhe muajit.

Nje lajm i mire per mua dhe per te gjithe, regjisorin, bashkepunetoret, bashkeproducentet.

Nje projekt i prodhuar dise vite me pare, me shume mund e sakrifice. Projekt i cili pasqyroj sakte dramen njerzore te nje njeriu i cili ndodhej ne mes dy zgjidhjesh, dyjat te gabuara. Projekt ky qe mijera shikuesve neper bote ju beri te qarte vitet e fillimit te apart’heidit kosovar. Film ky qe na beri krenare ne shume festivale boterore, duke nisur nga San Sebastian Film Festival, Zurich Film Festival, e deri tek Selaniku, e keshu me radhe.

Film qe na solli plot cmime e plot momente krenarie.

“Nentori i Ftohte” i regjisorit dhe koproducnetit Ismet Sijarina nga sot mund te shihet ne NEFLIX.

Lezet pas shume vitesh me ju rikthy keti filmi edhe nje here.

Falemnderit bashkepunetorve.

Shikim te kendeshem../ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme