‘Pa vend’ kualifikohet për kategorinë e filmit të shkurtër në Oscars 2022

19 Shtator, 2021 - 1:24 pm

“Pa vend” me regji të Samir Karahodës ka arritur të marrë çmimin kryesor IMDB Pro Short Cuts në njërin ndër festivalet më të rëndësishëm në botë, TIFF Toronto Film Festival/TIFF.

Me këtë çmim “Pa vend” zyrtarisht kualifikohet për kategorinë e filmit të shkurtër Oscars 2022.

Sipas jurisë së Festivalit gara u dallua nga një përzgjedhje e fortë e filmave.  

Filmi “Pa vend” i zhanrit docu-fiction përcjellë përpjekjet e vazhdueshme të Jetonit dhe Ermeganit të udhëhequr nga trajneri i tyre Rifati që të mbajnë sportin e ping pongut gjallë duke zhvilluar gjenerata të reja të ping pongistëve./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme