Filmi “Pa Vend” sonte premierë në Lisbonë, Ambasadori i Kosovës Ylber Kryeziu priti në takim regjisorin Samir Karahoda

6 Maj, 2022 - 3:03 pm

Ambasador i Republikës së Kosovës në Lisbonë, Ylber Kryeziu ka pritur sot në takim regjisorin Samir Karahoda, shkruan KultPlus.

Karahoda jo rastësisht gjendet në Lisbonë. Filmi i tij “Pa Vend” i cili ka fituar çmime gjithandej nëpër festival botërore, sonte pritet të shfaqet premierë në Festivalin e Filmit “IndieLisboa”.

Ambasadori Kryeziu a ka ndarë një fotografi me Karahoden duke i uruar suksese tutje Samirit.

“Me Samir Karahoda, fotografin, regjisorin dhe programerin e festivalit më të njohur të filmit në Kosovë, #DokuFest.

Samiri po qëndron në Lisbonë, ku po merr pjesë në festivalin e filmit #IndieLisboa dhe sonte pritet të shfaqet premiera e filmit te tij, “Pa Vend”, i cili ka fituar çmime gjithandej festivaleve më të rëndësishme europiane. Suksese Samir!”, shkruan Kryeziu.

Filmi “Pa Vend” sjell rrëfimin e klubit më të suksesshëm të ping pongut nga Prizreni ‘Lidhja e Prizrenit’ duke rikrijuar historinë e protagonistëve nga paslufta në kontekstin e situatës së sotme.

Filmi i zhanrit docu-fiction përcjell përpjekjet e vazhdueshme të Jetonit dhe Ermeganit të udhëhequr nga trajneri i tyre Rifati që të mbajnë sportin e ping pongut gjallë duke zhvilluar gjenerata të reja të ping pongistëve./KultPlus.com

Të ngjajshme