Filmi “The Many Saints of Newark” e ekranizon rininë e Tony Sopranos

30 Qershor, 2021 - 3:10 pm

Është publikuar traileri zyrtarë i filmit “The Many Saints of Newark”, i cili kthehet prapa në historinë e filmave familjes Soprano.

Projekti i ri fokusohet në vitet formuese të bosit famëkeq të mafisë, Tony Soprano, i cili në serialit hit të kanalit “HBO” ishte personifikuar nga aktori James Gandolfini.

Djali i tij, Michael Gandolfini, tani e luan Tony Sopranon në moshë të re, në filmin e titulluar “The Many Saints of Newark”, i cili vjen me regji të Alan Taylorit.

Gandolfini në këtë projekt kinematografik shoqërohet edhe nga aktorët: Alessandro Nivola, Vera Farmiga, Leslie Odom Jr, Jon Bernthal, Corey Stoll, Billy Magnussen, John Magaro dhe të tjerë.

Anthony Soprano po rritet në një prej epokave më problematike në historinë e Newarkut, duke u s ndërruar nga një djalosh i ri në burrë të rritur, në kohën kur gangsterët rival fillojnë të ngritën në pozitë dhe ta sfidojnë dominimin e familjes së plotfuqishme të krimit, DiMeo, mbi qytetin gjithnjë e më të shkatërruar. I ngatërruar në këto kohëra ndryshuese është edhe xhaxhai të cilin Anthony e adhuron, Dickie Moltisanti, i cili ballafaqohet t’i menaxhojë përgjegjësitë e tij profesionale dhe personale dhe ndikimi i së cilit mbi nipin, ndihmon në shndërrimin e një tinejxheri mbresëlënës, në një prej shefave më të fuqishëm të mafisë të cilin bota e njeh sot, Tony Soprano.”

Filmi “The Many Saints of Newark” planifikohet të lansohet nëpër kinematë e Britanisë së Madhe nga 22 tetori. / KultPlus.com

Të ngjajshme